Infolinia

 690 925 688

Dostawa

Darmowa dostawa na terenie całego kraju przy zakupach powyżej 500zł

Rabat 3%

Zarejestruj się w trakcie zakupów i otrzymaj 3% rabatu

Bezpieczeństwo

Bezpieczne płatności PayU
Gwarancja 2 lata
Co warto wiedzieć o stelażach?
Co warto wiedzieć o stelażach?

Podstawą efektywnego odpoczynku podczas snu jest odpowiednio dobrany materac. Natomiast niezbędnym uzupełnieniem dobrego materaca jest doskonałej jakości stelaż, który po pierwsze wydobędzie wszystkie zalety materaca, po drugie pozwoli nam cieszyć się nim przez długie lata. Stelaże do łóżek to specjalne konstrukcje z drewnianych listewek, które osadzamy w ramie łóżka. Najlepszej jakości stelaże wykonuje się z drzewa bukowego. Występują również modele sosnowe i brzozowe. Droższym rodzajem są stelaże segmentowe, które wykazują najlepsze dostosowywanie się kształtu materaca do nacisku ciała. Przy tradycyjnych stelażach dzięki zastosowaniu listewek uzyskujemy elastyczne podłoże pod materac, które pozwala mu „oddychać”. Jest to niezwykle ważna funkcja stelaża, gdyż brak cyrkulacji powietrza ułatwia i znacznie przyspiesza rozwój grzybów i pleśni w materacu.

[product id="2462, 2463, 2464, 2465"]

Jaką rolę pełni stelaż?

Stelaż stanowi podłoże dla materaca i pozwala na jego wentylację. Chroni nas to przed przykrymi skutkami spania w zapleśniałym materacu. Ponadto dobry stelaż daje niesamowity komfort spania poprzez regulowanie twardości materaca w poszczególnych jego częściach. Dzięki elastyczności stelaża materac dostosowuje się do ciężaru naszego ciała. O ile stelaż do pojedynczego łóżka może być odrobinę  mniej elastyczny o tyle w sytuacji gdy kupujemy stelaż do podwójnego łóżka warto wybrać ten o najwyższym stopniu elastyczności. Przy ciężarze dwóch osób i nierównomiernym jego rozkładzie w różnych częściach łóżka, materac powinien jak najdokładniej reagować na nacisk i dostosowywać się do niego. Dlatego mówi się, że stelaż i materac powinny być ze sobą kompatybilne. Stelaż właściwie dobrany do rodzaju materaca pozwoli na długo zachować jego pierwotny kształt i właściwości.


stelaż pojedynczy
Na zdjęciu: Stelaż drewniany pojedynczy Twist

[product id="170, 215, 292, 617"]

Jakie są rodzaje stelaży?

Wyboru stelaża należy dokonać uwzględniając rodzaj materaca, z jakiego będziemy korzystać.  Do stelaży nieelastycznych, czyli zbudowanych ze sztywnych listewek zaleca się materace kieszeniowe lub bonellowe. Materace piankowe przy takiej konstrukcji stelaża mogłyby odkształcić się i ulec zniszczeniu. Do nich najlepsze będą stelaże elastyczne. Stelaże dzielą się również na te regulowane oraz bez możliwości regulacji. Te drugie są popularniejsze gdyż po pierwsze są tańsze a po drugie są uniwersalne i pasują do każdego typu materaca. Jednakże stelaże regulowane zdobywają coraz większą popularność i wiele osób decyduje się zainwestować w większy komfort. Stelaż może być regulowany ręcznie, zwykle tylko w strefie głowy i nóg. Najlepiej sprawdzają się przy nich materace piankowe, jednak zdarzają się modele kieszeniowe, które również dobrze poddają się mechanizmowi regulacji. Najdroższym rodzajem stelaża są te regulowane elektrycznie a sterować nim możemy za pomocą pilota a nawet specjalnej aplikacji w telefonie. Wadą takiego stelaża jest ograniczenie wyłącznie do materacy piankowych, z racji kilku punktów załamań. Płynne i ciche regulowanie ustawień materaca sprawia, że korzystanie z niego jest jeszcze bardziej komfortowe.


stelaż podwójny DUO

Na zdjęciu: Stelaż podwójny DUO


Przeczytaj także wpis: Rodzaje materacy i ich właściwości

[product id="2056, 1634, 2137, 2746"]

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl