Infolinia

 690 925 688

Dostawa

Darmowa dostawa na terenie całego kraju przy zakupach powyżej 500zł

Rabat 3%

Zarejestruj się w trakcie zakupów i otrzymaj 3% rabatu

Bezpieczeństwo

Bezpieczne płatności PayU
Gwarancja 2 lata
Fotel biurowy na chory kręgosłup - na co zwracać uwagę?
Fotel biurowy na chory kręgosłup - na co zwracać uwagę?

Dla osób z chorym kręgosłupem praca biurowa przez wiele godzin może być prawdziwym utrapieniem. Niezdrowa pozycja, podczas której bardzo mocno obciążamy kręgosłup tylko pogarsza sytuację. Aby zminimalizować niekorzystne skutki pracy biurowej należy zadbać przede wszystkim o ergonomiczny fotel. Pozwala on utrzymać prawidłową postawę ciała przez co unikniemy uporczywego bólu. Na co zwracać uwagę wybierając fotel biurowy? Jakie warunki powinien spełniać fotel biurowy dla osób z chorym kręgosłupem?

Fotel na chory kręgosłup - dlaczego warto kupić fotel ergonomiczny?

Krzesła dla osób z chorym kręgosłupem mają zdecydowanie inne parametry niż zwykłe fotele na kółkach. Jeżeli mamy problemy z kręgosłupem a nasza praca zawodowa wymaga wielogodzinnego siedzenia przy biurku, to zdecydowanie powinniśmy zwracać na to uwagę. Niestety wielu z nas popełnia błąd wybierając fotel biurowy pod kątem wystroju wnętrza oraz ceny.

Po pierwsze fotel zdrowy dla kręgosłupa nigdy nie będzie tak tani jak zwykły fotel na kółkach. Takie modele królują jednak w większości przestrzeni biurowych. Zarówno nasi pracodawcy jak i wielu z nas, wyposażając biura patrzy głównie na cenę. To zrozumiałe w sytuacji, w której nasz budżet nie pozwala jeszcze na większą inwestycję w meble biurowe. Jeśli mamy możliwość zakupu lepszych foteli, naprawdę nie warto na tym oszczędzać. Pracownik, który siedząc przy biurku męczy się bólem pleców, zdecydowanie traci na efektywności. Warto więc zastanowić się, czy nie lepiej jest dołożyć większą kwotę do krzesła dobrego dla kręgosłupa.

Czytaj także: Dlaczego fotele uszaki są tak popularne?

Fotele dla osób z chorym kręgosłupem zwykle nie jest też tak stylowy i designerski jak modne modele krzeseł, które widzimy na wystawach czy w aranżacjach sklepów meblowych. Wiele osób, które tworzą kąciki biurowe we własnych domach, starają się aby krzesło było nieduże i pasowało do wystroju wnętrza. To zrozumiałe, chcemy aby nasz home office wpisywał się w aranżację mieszkania. Jednak osoby, które mają problemy z kręgosłupem powinny przemyśleć priorytety. Fotel dobry dla kręgosłupa będzie większy, bardziej masywny i mniej elegancki ale zapewni nam komfort i poprawi stan zdrowia.

Krzesło do biura dobre dla kręgosłupa nie musi być jednak topornym meblem w burym kolorze. Producenci wiedzą już jak ważna jest aranżacja przestrzeni biurowej i starają się zaprojektować fotele tak, aby pasowały do modnych i nowoczesnych wnętrz. Oprócz funkcjonalnych i prozdrowotnych rozwiązań technologicznych, zwraca się uwagę również na wygląd i kolor. Związku z tym fotele dla chorych na kręgosłup możemy zakupić w wielu kolorach, które dopasujemy do wystroju wnętrza.

[product id="362, 1924, 2321, 2322" onlyAvailable="true"]

Krzesło biurowe dla chorego kręgosłupa - na co zwracać uwagę?

Jaki fotel na chory kręgosłup wybrać, aby spełniał wszystkie wymagania? Przede wszystkim powinien być wyposażony w wielofunkcyjną regulację. Podstawą jest regulowane oparcie i zagłówek. Wysokość i kąt nachylenia oparcia pozwala dopasować fotel do indywidualnych potrzeb użytkownika, przede wszystkim do jego wzrostu. Z kolei regulacja kąta nachylenia oparcia pozwala dostosować wyprofilowanie fotela do odcinka lędźwiowego - najbardziej narażonego na obciążenie podczas siedzenia. W ogóle krzesło na chory kręgosłup powinno mieć oparcie wygięte w charakterystyczne “S”, który to kształt jest najbardziej odpowiedni dla naszego kręgosłupa.

Siedzisko to równie istotna część krzesła na chory kręgosłup co oparcie. Przede wszystkim powinno posiadać regulowaną wysokość. Pozwala to ustawić siedzisko tak, aby nasze kolana uginały się pod kątem 90 stopni, co jest optymalna pozycją.

Ponadto regulacja wysokości siedziska ułatwia dopasowanie fotela do wysokości blatu roboczego biurka. Siedzisko powinno być odpowiednio głębokie tak aby siadając na nim dolna część pleców była dosunięta do oparcia. Najlepsze fotele mają regulację głębokości siedziska co jest już idealnym rozwiązaniem, szczególnie jeśli z jednego fotela korzystają na co dzień dwie osoby.

Krzesło na bolący kręgosłup powinno mieć także dobrej jakości podłokietniki, najlepiej również regulowane. Ważne jest aby podłokietniki były solidnie wykonane i stabilnie podtrzymywały ręce. Ułatwi to pracę przy komputerze i odciąży ramiona.

Krzesła dla osób z chorym kręgosłupem - jaka kolorystyka i materiał?

Czy krzesło na bolący kręgosłup musi być brzydkie? Zdecydowanie nie! Od dłuższego czasu odchodzi się już od myślenia o ergonomicznych fotelach tylko pod kątem funkcjonalności. Fotel choć oczywiście większy i bardziej masywny może mieć ładny kolor i ciekawy design. Tym co istotniejsze jednak od kolorystyki jest tkanina z jakiej wykonana jest tapicerka fotela biurowego. Przede wszystkim materiał powinien przepuszczać powietrze i łatwo się czyścić. W tańszych modelach najczęściej występuje oparcie z siatki, co oczywiście jest komfortowe zwłaszcza w ciepłe dni. Jednak taki materiał nie stanowi odpowiedniego podparcia pod plecy. Cienka siatka nie utrzyma kręgosłupa w odpowiedniej pozycji nawet mimo wyprofilowanego oparcia. Lepszym rozwiązaniem, choć oczywiście droższym, są siedziska i oparcia z pianki i tkaniny zapewniającej cyrkulację powietrza. Odpowiednie tworzywo zapewnia podparcie plecom a jednocześnie sprawia, że nie będziemy nadmiernie się pocić.

[product id="3028, 2680, 2105, 2653" onlyAvailable="true"]

Fotel wypoczynkowy na chory kręgosłup

Nie tylko do biura potrzebujemy wygodnego fotela jeśli mamy problemy z kręgosłupem. Meble salonowe również powinniśmy dopasować do naszych potrzeb. Fotel wypoczynkowy, zdrowy dla kręgosłupa to przede wszystkim fotele wyprofilowany. dobrym pomysłem są fotele typu “uszak”, które posiadają wysokie i szerokie oparcie oraz głębokie siedzisko. Umożliwia to podłożenie poduszki pod odcinek lędźwiowy. Najgorsze dla naszych pleców jest bowiem nieodpowiednie wygięcie kręgosłupa i jego wypchnięcie właśnie w odcinku lędźwiowym. To właśnie dzieje się w większość klasycznych foteli salonowych. Aby uzyskać fizjologicznie poprawną postawę, należy ustawić plecy tak, by odcinek ten był niejako wciągnięty w stronę brzucha.

Czytaj także: Jakie fotele do pokoju?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl