Infolinia

 690 925 688

Dostawa

Darmowa dostawa na terenie całego kraju przy zakupach powyżej 500zł

Rabat 3%

Zarejestruj się w trakcie zakupów i otrzymaj 3% rabatu

Bezpieczeństwo

Bezpieczne płatności PayU
Gwarancja 2 lata
Fotel ergonomiczny - ranking. Jak wybrać fotel do biura?
Fotel ergonomiczny - ranking. Jak wybrać fotel do biura?

Dla osób, które borykają się z problemami z kręgosłupem praca biurowa może być prawdziwym problemem. Można ułatwić sobie wielogodzinne siedzenie przy biurku wybierając odpowiedni fotel. Zanim to jednak zrobimy warto przyjrzeć się temu, jaki powinien być dobrej jakości fotel biurowy. Rankingi foteli ergonomicznych jasno wskazują jakie cechy powinien mieć mebel, który skutecznie odciąży nasz kręgosłup. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę wybierając fotel biurowy, czyli najważniejszego elementu ze wszystkich mebli biurowych

Najlepszy fotel ergonomiczny

Wydawać by się mogło, że przy obecnym bogatym asortymencie sklepów meblowych, zakup odpowiedniego fotela biurowego nie stanowi większego problemu. Owszem, jest to prawda ale tylko wówczas, kiedy nie mamy dużych wymagań co do takiego mebla. Jeśli używamy go tylko przez chwilę w ciągu dnia lub gdy nie mamy żadnych problemów z kręgosłupem, możemy wybrać pierwszy - lepszy model. Nie będzie to wprawdzie wybór idealny ale nie odczujemy tak szybko jego negatywnych skutków.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja gdy nasza praca biurowa zajmuje nam kilka 8 -10 godzin dziennie. Wówczas potrzebujemy fotela doskonałej jakości, który zapewni naszemu ciału odpowiednie podparcie przez tak długi czas. Szczególne wymagania mają również osób, które cierpią na różne schorzenia kręgosłupa. Fotel biurowy dla takich osób musi posiadać wszelkie cechy fotela ergonomicznego. Materiały, z których wykonana jest zarówno konstrukcja jak i tapicerka powinny być najwyższej jakości.

Czytaj także: Fotel biurowy na chory kręgosłup - na co zwracać uwagę?

Podstawą dobrego fotela jest jego pełna regulacja - począwszy od wysokości siedziska po kąt nachylenia oparcia. Siedzisko powinno posiadać duży zakres regulacji wysokości, tak aby można było dostosować je do swojego wzrostu i wysokości biurka. Wiele modeli z wyższej półki cenowej posiada także regulację głębokości siedziska, co jest niezwykle istotne w przypadku osób z dolegliwościami odcinka lędźwiowego.

Regulowane powinno być także oparcie i nie chodzi tylko o kąt nachylenia samego oparcia do tyłu. Porządne fotele biurowe umożliwiają regulację kształtu oparcia. Jak wiadomo najodpowiedniejszym ustawieniem kręgosłupa jest charakterystyczne “S”. Droższe modele pozwalają na odrębną regulację w kilku miejscach oparcia. Dzięki temu można dopasować jego kształt do indywidualnych potrzeb naszego kręgosłupa.

Elementami dodatkowymi ale również niezwykle istotnymi są regulowane podłokietniki i zagłówek. Regulacja wysokości podłokietników ułatwia wielogodzinną pracę przy komputerze. Z kolei regulowany zagłówek umożliwia relaks i chwilowy odpoczynek dla karku i głowy. 

[product id="2321, 2322, 362, 2680" onlyAvailable="true"]

Krzesła ergonomiczne - ranking internetowy czy indywidualne dopasowanie?

Decydując się na zakup fotela biurowego najczęściej rozpoczynamy poszukiwania od przejrzenia stron internetowych i popularnych rankingów. Dzieje się tak zarówno gdy kupujemy tańsze fotele jak i modele z wyższej półki. Oczywiście wstępny research jest dobrym pomysłem, który umożliwia nam zorientowanie się w zasobach rynku. Zamieszczone w nich informacje pomogą nam również zrozumieć czego szukać przeglądając poszczególne modele. Czy warto jednak kierować się tylko rankingami? Zdecydowanie są to przydatne informacje ale zawsze należy pamiętać, że fotel ergonomiczny będzie spełniał swoja rolę tylko wówczas, gdy będzie dobrze dopasowany do użytkownika.

Aby dobrać odpowiedni dla siebie model najlepiej udać się do stacjonarnego sklepu i przymierzyć się do kilku modeli. Istotny jest przede wszystkim nasz wzrost. Od niego zależy jak wysokie musi być oparcie i w jakich miejscach powinno występować wygięcie na poszczególne odcinki kręgosłupa. Nasza waga takze jest bardzo istotna dla szerokości i głębokość siedziska. 

Ważne są także ogólne odczucia z siedzenia na fotelu. Pamiętajmy, że będziemy na nim spędzać pół dnia w pracy, dlatego ważne jest, abyśmy dobrze się w nim czuli. Sprawdźmy czy nic nas nie uwiera, czy możemy wygodnie oprzeć całe stopy o podłoże zginając nogi pod katem 90 stopni. Zadbajmy również o wysokość podłokietników tak, aby można było nimi swobodnie wjechać pod blat komputera - dla niektórych osób to bardzo ważne.

Nie zawsze jednak mamy możliwość udać się do stacjonarnego sklepu. Wówczas musimy polegać na rzetelnych opisach produktów w sklepach internetowych. Na szczęście dziś większość sprzedawców dba o to, aby informacje o asortymencie sklepu były podawane możliwie dokładnie i z dbałością o szczegóły. Jeśli nie podano jakiś wymiarów czy parametrów, które nas interesują, nie bójmy się zadzwonić i dopytać o nie konsultanta.

[product id="2105, 2653, 3019, 3028" onlyAvailable="true"]

Polecane fotele ergonomiczne - kolorystyka i styl

Stylowe skórzane fotele zwane potocznie “fotelem prezesa” są niestety tylko ładne i eleganckie ale mało mają wspólnego z ergonomią. Są to modele wygodne na chwilowe użytkowanie ale niepraktyczne na całodniową pracę. Szczególnie osoby z chorym kręgosłupem nie powinny skusić się na ten stylowy dodatek do biura.

Na szczęście solidne fotele ergonomiczne nie muszą być toporne i nijakie. Producenci oferują ładne i nowoczesne modele za przystępną cenę. Aby dopasować fotel do wystroju biura najlepiej przyjrzeć się kolorowi tapicerki. Wybierzmy odcień, który będzie współgrać z resztą wyposażenia. Warto zadbać jednak o to aby tkanina pozwala skórze oddychać a także łatwo się czyści. Kolor stelaża i całej konstrukcji to zwykle biel, czerń lub chrom.

Czytaj także: Fotel do czytania - tworzymy kącik czytelnika

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl