Infolinia

605 925 688
lub 690 925 688

Dostawa

Darmowa dostawa na terenie całego kraju

Rabat 3%

Zarejestruj się w trakcie zakupów i otrzymaj 3% rabatu

Bezpieczeństwo

Bezpieczne płatności PayU
Gwarancja 2 lata
Jak urządzić kreatywnie przestrzeń biurową?
Jak urządzić kreatywnie przestrzeń biurową?

Podstawowe zasady aranżacji biura

Zmieniające się podejście do pracowników jak i atmosfery w pracy wymaga od właścicieli firm świeżego spojrzenia na  biuro i inwestycji w jego wygląd. Biuro to wizytówka firmy dlatego warto zadbać o to by było urządzone gustownie i wskazywało na charakter prowadzonej działalności. Jako miejsce pracy powinno zapewniać pracownikom odpowiednie warunki do kreatywnego i twórczego realizowania zadań, co zapewnić może przede wszystkim odpowiedni metraż. Stłoczone ze sobą biurka i trudny dostęp do szaf czy regałów z dokumentami niewątpliwie frustrują pracowników i spowalniają pracę. Poza odpowiednią przestrzenią ważne są dobrej jakości meble, szczególnie wygodne krzesła czy fotele, zwłaszcza jeśli praca wymaga wielogodzinnego siedzenia. W sklepie Ms-Meble24.pl znajdziecie Państwo tanie meble biurowe, które pozwolą stworzyć wygodne miejsce do pracy. Niezwykle istotne jest także oświetlenie, którego rodzaj i natężenie poprawiają komfort pracy szczególnie w okresie jesienno zimowym kiedy ilość światła dziennego jest ograniczona.

[product id="2140, 2143, 2146, 2149"]

Jakie rodzaje mebli do biura?

Kluczowym elementem wyposażenia każdego biura są biurka pracowników, przy których wykonuje się indywidualne zadania. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem są obecnie tzw. open space, ułatwiające komunikację między pracownikami. Jeżeli zdecydujemy się na tradycyjne biurka takie jak np. eleganckie biurko Indianapolis to wszystkie niezbędne akcesoria biurowe czy najpotrzebniejsze dokumenty pracownik może schować w szufladach biurka.


Biurko Indianapois

Na zdjęciu: Biurko Indianapolis w kolorze jasnego jesionu


Jeśli wybraliśmy nowoczesne formy, przypominające bardziej stoliki to przyda się kontenerek z szufladami
, szczególnie taki na kółkach, który możemy ustawić obok bądź też pod biurkiem. Mimo rozwoju technologii, papierowe wersje dokumentów nadal są stałym elementem każdego biura. Ważne jest aby stworzyć na nie jedno konkretne miejsce, do którego wszyscy pracownicy będą mieli łatwy dostęp. Regał wysoki Finezja to przykład doskonałego mebla na wszelkie segregatory czy teczki. Na archiwizowane dokumenty, trzymane w pudełkach można wykorzystać niski regał, który ułatwi ich przechowywanie.


Regał Finezja

Na zdjęciu: Przykładowa aranżacja z wykorzystaniem regału Finezja w kolorze dąb sonoma czekoladowa

[product id="2321, 2322, 225, 252"]

Przestrzeń, która poprawia wydajność pracowników

Urządzając biuro warto skonsultować to z pracownikami, to oni mają najlepszą wiedzę na temat tego co ułatwiłoby im pracę. Wzięcie pod uwagę ich zdania może stać się kluczem do stworzenia jak najbardziej komfortowego miejsca pracy. Najczęściej skarżą się oni na zbyt małą ilość miejsca na przechowywanie dokumentów czy innych akcesoriów biurowych, przez co na biurkach panuje chaos. Elegancka i stylowa komoda Vegas to tylko jeden z wielu przykładów mebli, które łączą w sobie funkcję praktycznego schowka na różne przybory z estetycznym wyglądem. W takiej komodzie możemy trzymać wszystko to, co wcześniej zalegało na biurkach pracowników.


Stylowa komoda Vegas

Na zdjęciu: Stylowa Komoda Vegas, idealna do biura w kolorze santana ciemna

[product id="252, 100, 230, 262"]

Podział stref w biurze

W zależności od profilu firmy i rodzaju codziennych zadań wykonywanych w biurze warto zastanowić się na wydzieleniem stref odpowiadających poszczególnym zadaniom. Strefa pracy indywidualnej, gdzie każdy z pracowników realizuje odrębne zadania to tylko jedna z potrzeb. Warto wyodrębnić także miejsce spotkań dla większej grupy pracowników, w której można wspólnie planować i projektować nowe cele czy rozwiązania. Nie można zapomnieć także o strefie relaksu, regeneracji i mniej formalnych spotkań pracowników, w których bardzo często poza integracją załogi, tworzą się najciekawsze pomysły.


Fotel biurowy EA 119

Na zdjęciu: Fotel biurowy EA 119 insp. projektem Charles and Ray Eames

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl