Infolinia

 690 925 688

Dostawa

Darmowa dostawa na terenie całego kraju przy zakupach powyżej 500zł

Rabat 3%

Zarejestruj się w trakcie zakupów i otrzymaj 3% rabatu

Bezpieczeństwo

Bezpieczne płatności PayU
Gwarancja 2 lata
Kanapa narożna rozkładana - jak wybrać idealną?
Kanapa narożna rozkładana - jak wybrać idealną?

Narożniki od lat królują w polskich domach i mieszkaniach. Cenimy je za funkcjonalność, wygodę i różnorodność kolorystyczną. Dla wielu są one wyłącznie meblem salonowym. Dla posiadaczy mniejszych mieszkań stanowią jednocześnie alternatywę dla klasycznego łóżka. Bogata oferta modeli i kolorów tapicerki sprawia, że narożną kanapę łatwo możemy dopasować do aranżacji każdego salonu. Jakie cechy powinien posiadać idealnie dobrany narożnik? Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu? Podpowiadamy i rozwiewamy wątpliwości.

Rozkładane sofy narożne. Dlaczego są tak popularne?

Rozkładane kanapy rogowe są niezwykle popularne w polskich domach i mieszkaniach. Cenimy je za praktyczność i wielofunkcyjność. Ponadto bardzo łatwo można je dopasować do aranżacji salonu, z racji dużego wyboru wzorów i tkanin. Na rynku znajdziemy zarówno większe modele jak i małe kanapy narożne rozkładane. Dzięki temu można nimi wyposażyć większe i mniejsze wnętrza. Małe sofy rogowe rozkładane sprawdzą się w niewielkich mieszkaniach i kawalerkach. Duża, narożna kanapa rozkładana będzie z kolei idealnym rozwiązaniem do większych salonów w domach jednorodzinnych.

Narożniki przyjmują różną formę i wymiary. Mogą mieć zarówno kształt litery L - z jednym szezlongiem, jak i U z dwoma. Możemy wybierać pomiędzy bardziej masywnymi modelami, które posiadają wysokie oparcie na każdej ze stron jak i modelami delikatniejszymi. Te drugie zwykle posiadają oparcie tylko na części głównej a na szezlongach są albo częściowe i niskie albo nie ma ich w ogóle. Taki zabieg sprawia, że duże narożniki optycznie wydają się lżejsze i zajmują wizualnie mniej miejsca.

Czytaj także: Wygodna kanapa do spania

Duże, narożne kanapy rozkładane są niezwykle wygodne, mieszczą sporo osób a po rozłożeniu uzyskujemy komfortowe miejsce do odpoczynku. Z racji kształtu ustawiamy je w rogu pokoju, przy ścianie. Dzięki temu uzyskujemy więcej miejsca w pomieszczeniu niż przy zastosowaniu np. dwóch mniejszych kanap. Bez problemu ustawimy przy nich stoliki kawowe i małe ławy. 

Pojemnik na pościel to istotny dodatek do kanapy - rogówki rozkładanej. Nie musimy w nim oczywiście trzymać pościeli ale np. dodatkowe koce, poduszki czy narzuty, na które nie mamy miejsca w domu. Wiele osób przeznacza skrzynię pod kanapą na przechowywanie sezonowej odzieży, butów czy sprzętu zimowego.

Jak widać rozkładane kanapy narożne mają wiele zastosowań i ciekawych zalet, które sprawiają że chętnie wybieramy je do naszych domów i mieszkań. Są to meble wielozadaniowe i bardzo praktyczne. Idealnie wpisują się w każdą aranżację z racji różnorodności wzorów oraz kolorów tapicerki.

[product id="2614, 2615, 3022, 2620" onlyAvailable="true"]

Łóżko narożne rozkładane - alternatywa dla sypialnianego łóżka

Posiadacze jednopokojowej kawalerki często stają przed dylematem - na czym będziemy spać? Łóżko sypialniane ustawione w salonie nie wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Ciężko przecież przyjmować gości na łóżku czy nawet samemu odpoczywać przed telewizorem od razu w pościeli. Poza tym w kawalerkach najczęściej występuje pokój dzienny z aneksem kuchennym. Klasyczne łóżko nie pasuje więc już zupełnie. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji są kanapy narożne rozkładane do spania. W ciągu dnia duża, rozkładana kanapa jest miejscem do odpoczynku, posiedzenia przed telewizorem czy też spotkań z przyjaciółmi. W nocy zamienia się w pełnowymiarowe łóżko dla dwóch osób. Nowoczesne modele wykonane są z doskonałej jakości pianki o jednolitej twardości na całej powierzchni spania. Dzięki temu uzyskujemy materac, na którym naprawdę komfortowo odpoczniemy.

Takie rozwiązanie sprawdzi się także w przypadku rodziców, którzy pokoje decydują się oddać dorastającym dzieciom a sami rezygnują przy tym z osobnej sypialni. Wówczas salon może stanowić jednocześnie sypialnię z funckojonalną rogówką rozkładaną. Z kolei właściciele domów często decydują się na rozkładane meble wypoczynkowe, aby mieć dodatkowe miejsce do spania dla nocujących gości.

Niezbędnym elementem rozkładanych sof, które mają służyć do codziennego spania dą pojemniki na pościel. Musimy przecież gdzie trzymać poduszki i kołdrę czy też dodatkowe koce. Zważywszy na małą ilość miejsca w mieszkaniach takie dodatkowe pojemniki na przechowywane są na wagę złota. Dzięki temu w ciągu dnia mamy porządek w salonie i nikt nie domyśli się nawet, do czego służy nam kanapa w nocy.

Rozkładane kanapy rogowe do każdego stylu

Rozkładane sofy rogowe znajdziemy w wielu rozmiarach, fasonach i kształtach. Co ważne cechuje je również różnorodna stylistyka. Nowoczesne kanapy wyróżniają się prostą i minimalistyczną linią. Najczęściej posiadają metalowe, smukłe nóżki, które nadają lekkości nawet większej konstrukcji. Nowoczesne modele wyposażone są często w regulowane zagłówki lub wysuwane elektrycznie siedzisko. Ponadto zwykle posiadają niskie oparcie na szezlongach, co także sprawia, że optycznie meble te zajmują mniej miejsca.

Narożniki klasyczne mają bardziej opływowy kształt, są z reguły masywniejsze. Usytuowane są na niskich nóżkach lub tzw. ślizgach. Oparcie jest zwykle pełne i wysokie. Takie modele prezentują się elegancko i okazale, zarówno w wersji narożnika jak i sofy.

Kanapy rozkładane narożne w stylu skandynawskim charakteryzują się minimalistyczną formą i drewnianymi nóżkami. Najczęściej są one skośnie usytuowane co podkreśla skandynawski charakter mebla. 

Są również kanapy stylizowane na styl ludwikowski lub glamour z fikuśnie wytłoczonymi nóżkami, głębokim pikowaniem i ozdobami w formie kryształowych guzików.

[product id="2622, 2621, 1794, 3020" onlyAvailable="true"]

Rogowa sofa rozkładana w pełnej palecie barw

Ogromną zaletą współcześnie produkowanych mebli wypoczynkowych jest ogromna ilość dostępnych tkanin. Dotyczy to zarówno kolorów jak i faktur materiałów. Zdecydowanie ułatwia to dopasowanie kanapy do wystroju wnętrza i ogólnej kolorystyki mieszkania. 

Jeśli chodzi o faktury materiałów to przeważają dwie grupy - welury oraz plecionki. Tkaniny welurowe są miękkie, przyjemne w dotyku i eleganckie. Pięknie odbijają światło, nie wpijają wody i dodają wnętrzu elegancji. Z kolei plecionki są materiałami nieco bardziej surowymi, pasującymi do nowoczesnych i skandynawskich mebli. Decydując się na plecionki możemy wybrać grubość i rodzaj splotu. Materiały te najlepiej prezentują się w naturalnych kolorach takich jak szarości i beże.

Czytaj także: Kanapa czy narożnik - co wybrać?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl