Infolinia

 690 925 688

Dostawa

Darmowa dostawa na terenie całego kraju przy zakupach powyżej 500zł

Rabat 3%

Zarejestruj się w trakcie zakupów i otrzymaj 3% rabatu

Bezpieczeństwo

Bezpieczne płatności PayU
Gwarancja 2 lata
Strefa ucznia - jak stworzyć optymalne miejce do nauki
Strefa ucznia - jak stworzyć optymalne miejce do nauki

Jak umeblować pokój dla ucznia?

Zbliżający się rok szkolny jest doskonałym pretekstem do tego aby przyjrzeć się miejscu nauki naszych dzieci. Jak wiadomo odpowiednio zorganizowana przestrzeń może znacznie ułatwić pracę w skupieniu a także sprawić, że nauka stanie się dla dziecka prawdziwą przyjemnością. Bez względu na to czy nasza pociecha idzie do szkoły po raz pierwszy czy też jest to kolejny rok nauki warto zadbać o odświeżenie pokoju dziecięcego. Dobrym pomysłem jest włączenie w ten proces samego ucznia tak aby mógł sam wybrać kolorystykę lub dodatki. Pokój dziecięcy powinien być urządzony zgodnie z gustem dziecka jednak rodzice powinni zadbać o to aby znalazły się w nim meble odpowiednie do jego wieku i potrzeb. A co jest kluczowe w pokoju zarówno młodszego dziecka jak i nastolatka? O czym warto pamiętać urządzając pokój ucznia? Odpowiadamy na te i wiele innych pytań...

Czytaj także: Jak nowocześnie urządzić pokój dziecka?

[product id="1960, 1570, 1981, 2122"]

Jakie powinno być biurko do nauki?

Biurko to podstawowy mebel w pokoju każdego ucznia. Szczególnie młodsze dzieci powinny od początku wyrabiać w sobie nawyk nauki przy biurku co wymusza na nich nie tylko prawidłową postawę ciała ale również pomaga skupić się na pracy. Jakie więc powinno być wygodne biurko dla dziecka? Przede wszystkim powinno być odpowiednio duże tak aby komfortowo można rozłożyć na nim potrzebne podręczniki, zeszyty lub przybory plastyczne. Oczywiście młodsze dzieci nie potrzebują aż tak dużego blatu ale już starsi uczniowie, którzy często korzystają podczas nauki z komputera powinni mieć biurko o szerokim i dość głębokim blacie. Jeśli uczeń korzysta z klasycznego komputera to przyda mu się wysuwana półka na klawiaturę. Przykładem takiego mebla jest klasyczne biurko Krzyś z wysuwaną półką, półkami i szufladą. Trzeba również pamiętać, że na biurku muszą zmieścić się jeszcze lampka oraz przybornik na kredki, długopisy. Szerokość i głębokość biurka powinny być więc dostosowane do ilości przedmiotów, które na stałe znajdują się na blacie tak, aby nie trzeba było ich każdorazowo ściągać. Warto wybrać model z szufladami lub zamykanymi półkami aby móc w nich przechowywać szkoleń akcesoria. Krzesło do biurkato kolejny element wyposażenia pokoju ucznia, które ma ogromne znaczenie dla komfortu nauki. Najbardziej popularne są fotele obrotowe z tapicerowanym siedziskiem. Warto sprawdzić czy oparcie wykonane jest z tkaniny oddychającej - dobrze jest jeśli posiada wstawki z siatki, dzięki którym zachowana zostanie cyrkulacja powietrza. Oparcie powinno być odpowiednio wyprofilowane aby podtrzymywać poszczególne odcinki kręgosłupa. Kluczowym elementem powinna być regulacja wysokości i nachylenia oparcia, dzięki którym fotel może być indywidualnie dostosowany do dziecka.

Na zdjęciu: Biurko Berg

Na zdjęciu: Biurko G Trend

[product id="3189, 1568, 1569, 2144"]

Łóżka dziecięce i młodzieżowe - komfortowe miejsce do spania

Warunkiem efektywnej nauki jest oczywiście solidna regeneracja w nocy. Odpowiednia ilość snu i wygodny materac to podstawa i warto o to zadbać w kontekście wyposażenia dziecięcego pokoju. Wybierając łóżko warto skonsultować to z dzieckiem i pozwolić mu wybrać jeśli już nie model to chociaż kolorystykę. Obecnie wybór łóżek dziecięcych jest ogromny począwszy od jednoosobowych łóżek z barierką zabezpieczającą dla młodszych dzieci, po piętrowe łóżka dla dwójki a nawet trójki rodzeństwa. Łóżko może być wyposażone w skrzynie na pościel lub zabawki, co dodatkowo zwiększa ilość miejsca do przechowywania. Ciekawym rozwiązaniem są nowoczesne konstrukcje, które łączą w sobie łóżko, biurko oraz szafki. Jest do bardzo dobre rozwiązanie w przypadku pokoju dla dwójki rodzeństwa, dzięki któremu wydzielimy strefy dla każdego z dziecka. 

Na zdjęciu: Łóżko Megi

Na zdjęciu: Łóżko Zuzia Plus

[product id="1983, 2142, 2123, 2125"]

Jak ułatwić dziecku utrzymanie porządku w pokoju?

Każdy rodzić szczególnie małego dziecka wie jak trudno jest zapanować nad stale tworzącym się bałaganem w pokoju. Ilość zabawek, gadżetów i innych dziecięcych “skarbów” sprawia, że utrzymanie porządku wymaga nie tylko systematycznego sprzątania ale i odpowiedniego miejsca na przechowywanie tych rzeczy. Sposób organizacji zależy w dużym stopniu od wieku dziecka. Dla małych dzieci doskonałym pomysłem będą duże, kolorowe pojemniki zarówno tekstylne jak i plastikowe do przechowywania klocków i drobnych zabawek. Pojemniki te dobrze jest ustawić na półkach na regale, dzięki czemu unikniemy zagracania podłogi w pokoju. Starsze dzieci również docenią pojemne regały na zabawki, książki, puzzle czy gry planszowe. W przypadku strażaków i młodzieży warto jednak rozważyć również komodę, w której będzie można przechowywać podręczniki szkolne, akcesoria papiernicze i wszystko to, co potrzebne jest uczniowi. Warto wygospodarować na te przedmioty osobną szafkę, szczególnie jeśli biurko dziecka ich nie posiada.

Czytaj także: Jak wybrać biurko do pokoju dziecka?

Na zdjęciu: Regał Berg

Na zdjęciu: Regał Zonda

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl